Bainbridge New York
General Clinton        
Canoe Regatta
Sunday Race Results
May 25 2014
Womens C1 Sprint
1 S101 2:13:41
ERIN STEVENS DARRE, MA 01005
Willis Hackett C-1 Race
Mens Under 50 C1 Sprint
1 M101 2:00:51
DARRYL LIPINSKI ADAMS, MA 01220
Mens 50 & Over C1 Sprint
1 Q104 1:45:57
JIM MALLORY W HENRIETTA, NY 14586
2 Q109 1:46:14
EDWARD SAYRE NORTHAMPTON, PA 18067
3 Q108 1:46:56
JOHN REDOS MT BETHEL, PA 18343
4 Q107 1:48:54
DAVID HUNTER LAKE PLACID, NY
5 Q103 1:49:28
RANDY YOUNG SARANAC LAKE, NY
6 Q106 1:52:24
GENE NEWMAN CANTON, NY 13617
7 Q101 1:55:24
ED SHARP FREDERICKSBURG, VA 22406
8 Q102 2:01:40
JAMES ROBERTS WESTHAMPTON, MA 01027
9 Q105 2:13:47
WILLIAM ELLSWORTH ORANGE, MA 01364
Sprint Races
Womens Stock Aluminum/Rec Sprint
1 A101 2:13:50
JENNIFER MAUCIONE EAST RUTHERFORD, NJ 07073
TONI HOFFMAN NORTH WALES, PA 19454
2 A104 2:16:58
CAMILLE ARTER SAUGERTIES, NY 12477
LYDIA SENYK WATCHUNG, NJ 07069
3 A109 2:17:08
COLLEEN KOLB EAST NORRITON, PA 19403
TIERENEY TUBBS NORRISTOWN, PA 19401
4 A108 2:19:48
ASHLEY TROST MT. LAUREL, NJ 08054
MEGAN NECKELMANN MEDFORD LAKES, NJ 08055
5 A102 2:29:57
ELIZABETH KURDYLA HAVERTOWN, PA 19083
MARY GRACE KELLER POTTSTOWN, PA 19465
6 A105 3:01:51
CHRISTINA SANDERS BEVERLY, NJ 08010
VALENTINA KARIOUK BROOMALL, PA 19008
7 A103 3:09:31
KRISTIE KOLLASCH PALMYRA, NJ 08065
MARY DILL RIVERSIDE, NJ 08075
Open Stock Aluminum/Rec Sprint
1 B101 1:51:38
DALE BECKWITH JR SIDNEY, NY 13838
JEFF BAGLEY SIDNEY, NY 13838
2 B102 1:51:41
CHARLEY BRACKETT FITZSWILLIAM, NH 03447
JOHN BRADLEY TROY, NH 03465
3 B104 2:03:21
BRANDON SWISLOSKY SIDNEY, NY 13838
THOMAS SWISLOSKY MT UPTON, NY 13809
4 B103 2:05:02
DARRYL SMITH SIDNEY, NY 13838
JORDAN O'NEIL SIDNEY, NY 13838
Open C2 Stock Sprint
1 C103 1:55:22
MICHAEL CHIPMAN SYRACUSE, NY 13209
PAUL CHIPMAN AUBURN, NY 13021
2 C101 2:02:15
NANCY PINCHAK AUBURN, NY 13021
NINA SENNETT AUBURN, NY 13021
3 C102 2:08:59
HERM BOTZOW SWANZEY, NH 03446
JUDY HILDEBRANDT SWANZEY, NH 03446
Womens CC/Amateur Sprint
1 H101 1:47:15
BRIANA FITZGERALD SCOTIA, NY 12312
THERESA SCHLIMMER CORTLAND, NY 13045
Mixed CC/Amateur Sprint
1 J103 1:43:05
MARIA KUZMIN MISSISSAUGA, ON L5A 2K7
STAN MACHACEK SCARBOROUGH, ON M1E 1V9
Mens Under 50 CC/Amateur
1 F101 1:41:13
EDMUND EUVRARD ATHOL, MA 01331
ZACHARY THIEM ATHOL, MA 01331
Mens 50 & Over CC/Amateur Sprint
1 G104 1:43:01
COLE LEE MONTOURSVILLE, PA 17754
RICHARD RANKINEN S. WILLIAMSPORT, PA 17702
2 G102 1:47:12
CRAIG CREIGHTON EAST LINDSAY, ON K9V 1Z6
TOM WARNER WESTMORELAND, NH 03467
3 G101 1:51:13
BILL ROBINSON CAZENOVIA, NY 13035
SCOTT SHERWOOD LIVERPOOL, NY 13088
4 G103 1:54:47
ALEX GIAMBARTOLOMEI SKANEATELES, NY 13152
BILL NEARING AUBURN, NY 13021
Open Kayak Sprint Sunday
1 KA11 1:41:41
KYLE MCLAIN CHESAPEAKE, VA 23321
2 KA15 1:44:44
ROGER GOCKING SARANAC LAKE, NY 12983
3 KA16 1:48:16
BOB RAYMONDA SYRACUSE, NY 13215
4 KA12 2:00:49
FITZ READ TENAFLY, NJ 07670
5 KA14 2:13:53
ROBERT CRAMPTON HARTWICK SEMINARY, NY 13807
Open Recreational Kayak Sprint
1 KE15 2:10:34
FLOYD AHNER HARPURSVILLE, NY 13787
2 KE16 2:10:51
ANDREW MADDALONE BAINBRIDGE, NY 13733
3 KE18 2:15:44
JEFF RENNER WINDSOR, NY 13865
4 KE11 2:31:04
ED DESANTIS BINGHAMTON, NY 13901
5 KE14 2:38:37
KEARA SULLIVAN KENSINGTON, NH 03833
6 KE13 2:38:38
EMILY TOKAROWSKI UNADILLA, NY 13849
7 KE22 2:44:30
PAUL DAVIS BAINBRIDGE, NY 13733
8 KE19 2:46:46
CALEN RENNER WINDSOR, NY 13865
9 KE20 2:46:47
MICHAEL ADKINS HALLSTEAD, PA 18822
10 KE17 2:50:30
KYLEE O'HARA BAINBRIDGE, NY 13733
11 KE21 2:50:31
CASEY DAVIS BAINBRIDGE, NY 13733
Click here for Mixed Aluminum
Relay Results